Straipsniai

Mercedes Actros (2019) (VIDEO)

Praėjus vos ketveriems metams po autonominio „Mercedes-Benz“ ateities vilkiko-2025“ pristatymo, pradedame gaminti naujuosius „Actros“ ir pirmieji pasaulyje pritaikome iš dalies autonominę pagalbos sistemą serijinės gamybos vilkikuose“, – džiaugėsi Stefanas Buchneris, „Daimler Trucks“ padalinio valdybos narys ir „Mercedes-Benz Trucks“ vadovas.

„Mercedes-Benz Actros“ – pusiau autonominis modelis

Svarbiausia ir įspūdingiausia „Mercedes-Benz Actros“ naujovė – pagalbinė vairavimo funkcija „Active Drive Assist“. Ši sistema ženklina serijinės iš dalies autonominiu būdu vairuojamų vilkikų gamybos pradžią. Naujoji pagalbinė vairavimo funkcija gali pati stabdyti, akceleruoti ir vairuoti.

Priešingai nei sistemos, kurios veikia tik esant tam tikram greičiui, funkcija „Active Drive Assist“ vairuotojui suteikia dalinio autonominio vairavimo galimybę esant bet kokiam greičiui. Tai pirmas toks atvejis serijinės gamybos vilkikuose.

 

Nauji elementai – aktyvi geografinės platumos kontrolė ir geografinės ilgumos bei šoninės kontrolės derinys važiuojant bet kokiu greičiu, remiantis radarų ir kamerų informacija.

Funkcija „Active Drive Assist“ sujungia „Mercedes-Benz“ išbandytą pastovaus greičio palaikymo sistemą, funkciją „Stop-and-go“ ir važiavimo juostos kontrolės sistemą.

Nors atsakomybė stebėti eismo situaciją palikta vairuotojui, sistema tampa labai svarbia pagalbininke ir svariai prisideda prie kelių eismo saugumo.

„Active Brake Assist 5“ – naujos kartos avarinio stabdymo sistema

„Mercedes-Benz Trucks“ pabrėžia, kad yra saugių sunkiasvorių krovininių automobilių pradininkai – tai nuolat patvirtina šių vilkikų paklausa rinkoje. Naujajame modelyje pritaikyta jau penktosios kartos avarinio stabdymo sistema.

„Active Brake Assist 5“ padeda vairuotojui kilus susidūrimo iš galo pavojui arba kilus grėsmei nutrenkti žmogų, kertantį vilkiko važiavimo juostą, prie jos artėjantį arba ja einantį. Prireikus sistema gali panaudoti ir stabdžius.

Naujas dalykas – sistema „Active Brake Assist 5“ dabar veikia kartu su radarų ir kamerų sistema, todėl ji dar atidžiau stebi erdvę priešais transporto priemonę ir greičiau reaguoja į kelyje esančius žmones.

 

Vietoje šoninių veidrodėlių – kameros

Naujasis „Actros“ skiriasi nuo pirmtakų ir savo išvaizda: standartiniame modelyje pagrindinius šoninius ir plataus kampo veidrodėlius pakeitė specialiosios kameros.

Veidrodėlius pakeitus kameromis gerokai pagerėjo transporto priemonės aerodinaminės savybės, saugumas, ją lengviau prižiūrėti.

Tokia sistema padeda dar geriau matyti viską, kas vyksta aplinkui. Dvi kameros įrengtos vilkiko išorėje, o du 15 colių ekranai sumontuoti vairuotojo kabinos viduje, ant šoninių kėbulo atramų.

HMI – dar didesniam vairuotojo komfortui

Kurdama salono dizainą ir valdiklius „Mercedes-Benz Trucks“ griežtai laikėsi atvirkštinio principo. Visos naujovės apgalvotos iš vairuotojo perspektyvos, nes vilkikų vairuotojai prie vairo praleidžia ilgas valandas. Po darbo arba kai nevairuoja laisvą laiką jie taip pat praleidžia transporto priemonėje.

Žmogaus ir automobilio sąsajos (HMI) dizainas turi didelį poveikį vairuotojo darbo našumui, todėl dizaino inžinieriai sukūrė viskuo aprūpintą darbo vietą. Naujajame „Actros“ perdaryta HMI užtikrina vairuotojų darbo komfortą. Į standartinę įrangą įeinantys du patogūs interaktyvūs ekranai yra pagrindinis informacijos šaltinis modernioje skaitmeninėje vairuotojo darbo vietoje.

Ekranuose matoma ne tik pagrindinė vairuotojui reikalinga informacija, bet ir pagalbinių sistemų duomenys. Suprantama, per „Apple CarPlayTM“ ir „Android Auto“ į sistemą integruoti ir išmanieji telefonai.

 

Degalų sąnaudos mažesnės iki 5 proc.

Naujojo „Actros“ degalų sąnaudos mažesnės nei jo pirmtakų – šis vilkikas sutaupo iki trijų procentų degalų važiuodamas greitkeliais ir iki penkių procentų riedėdamas mažesnės reikšmės keliais. Aerodinaminės savybės pagerėjo dėl veidrodėlius pakeitusių kamerų ir naujų užpakalinių purvasaugių.

 

Išmanioji sistema PPC (angl. „Predictive Powertrain Control“) reguliuojanti pastovaus greičio palaikymą ir pavarų perjungimą, veikia dar efektyviau ir dabar, papildžius žemėlapio duomenis, gali būti naudojama ne tik greitkeliuose, bet ir miestų bei mažesnės reikšmės keliuose.

Be to, naudojamas naujas degalus taupantis galinio tilto naudingumo koeficientas

 

VIDEO: